Follow my blog with Bloglovin

poniedziałek, 14 marca 2016

Puzzle matematyczne

Cześć, dziś mam dla Was propozycję matematyczną. Stworzyłam takie oto puzzle:Ja wymyśliłam 3 sposoby na ich wykorzystanie, ale jak zawsze każdy może mieć swój pomysł i modyfikować do woli :)

1. Dajemy każdemu dziecku cały zestaw (lub kilka liczb-wyników i działań). Zadaniem dziecka jest oczywiście obliczyć działanie i dołożyć puzzla do właściwego wyniku.

2. Gra dla kilku osób - dzieci siadają w kole, każdy otrzymuje jednego puzzla z wynikiem. Karty-działania leżą na środku, działaniem do dołu. Dzieci po kolei losują działanie, obliczają i jeśli działanie pasuje do ich wyniku to zatrzymuje je, jeśli nie - odkłada na swoje miejsce. Wygra ten, kto pierwszy zbierze wszystkie 3 działania do swojego wyniku.

3. Tak jak wyżej dzieci siedzą w kole, puzzle-wyniki leża na stoliku lub dywanie. Karty-działania wieszamy za pomocą np. masy mocującej w różnych miejscach klasy, lub po prostu rozkładamy na dywanie. Nauczyciel wywołuje wynik, a zadaniem dzieci jest odnaleść wszystkie 3 działania. Poten nauczyciel wywołuje kolejny wynik.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...