Follow my blog with Bloglovin

11 września 2017

Kolorowe dobble na Dzień kropkiJuż za kilka dni Dzień Kropki. Mam dla Was grę, którą przygotowałam z myślą właśnie o tym nietypowym święcie.
Znana i lubiana gra "Dobble" w kropkowej odsłonie. Wszystkie kropki są dwukolorowe, co sprawia, że gra jest prawdziwym wyzwaniem.


Oczywiście, można korzystać z zestawu nie tylko 15 września. 


Dobble można pobrać TUJeśli ktoś jeszcze nie wie jak grać, to przypominam instrukcję:

WARIANT I
Dzielimy dzieci na 2-4 osobowe grupy. Dla każdej grupy powinniśmy mieć przygotowany jeden zestaw kart.
Karty rozdajemy pomiędzy graczy obrazkami do dołu. Na środku odkrywamy jedną kartę. Na znak wszyscy gracze odkrywają pierwszą z kart na swoim stosie. Kto pierwszy odnajdzie element wspólny dla swojej karty i karty na środku stołu, kładzie swoją kartę na środek. Wygrywa ten, kto jako pierwszy pozbędzie się wszystkich kart.

WARIANT II
Dzielimy dzieci na 2-4 osobowe grupy. Dla każdej grupy powinniśmy mieć przygotowany jeden zestaw kart. Grupa wybiera rozdającego*.
Każdy otrzymuje 4 karty, które kładzie przed sobą na stosiku, obrazkami do dołu. Resztę kart kładziemy na środku.

Rozdający odkrywa jedną kartę ze środka i na jego znak gracze odkrywają po jednej karcie ze swoich stosików. Kto pierwszy odnajdzie i nazwie wspólny element dla swojej karty i karty na środku, zabiera kartę na spód swojego stosika. Gra kończy się, gdy wszystkie karty ze środka stołu zostaną rozegrane. Gracze przeliczają swoje karty. Wygrywa ten, kto ma ich najwięcej.
4 komentarze: