Follow my blog with Bloglovin

poniedziałek, 11 września 2017

Kolorowe dobble na Dzień kropkiJuż za kilka dni Dzień Kropki. Mam dla Was grę, którą przygotowałam z myślą właśnie o tym nietypowym święcie.
Znana i lubiana gra "Dobble" w kropkowej odsłonie. Wszystkie kropki są dwukolorowe, co sprawia, że gra jest prawdziwym wyzwaniem.


Oczywiście, można korzystać z zestawu nie tylko 15 września. 


Dobble można pobrać TUJeśli ktoś jeszcze nie wie jak grać, to przypominam instrukcję:

WARIANT I
Dzielimy dzieci na 2-4 osobowe grupy. Dla każdej grupy powinniśmy mieć przygotowany jeden zestaw kart.
Karty rozdajemy pomiędzy graczy obrazkami do dołu. Na środku odkrywamy jedną kartę. Na znak wszyscy gracze odkrywają pierwszą z kart na swoim stosie. Kto pierwszy odnajdzie element wspólny dla swojej karty i karty na środku stołu, kładzie swoją kartę na środek. Wygrywa ten, kto jako pierwszy pozbędzie się wszystkich kart.

WARIANT II
Dzielimy dzieci na 2-4 osobowe grupy. Dla każdej grupy powinniśmy mieć przygotowany jeden zestaw kart. Grupa wybiera rozdającego*.
Każdy otrzymuje 4 karty, które kładzie przed sobą na stosiku, obrazkami do dołu. Resztę kart kładziemy na środku.

Rozdający odkrywa jedną kartę ze środka i na jego znak gracze odkrywają po jednej karcie ze swoich stosików. Kto pierwszy odnajdzie i nazwie wspólny element dla swojej karty i karty na środku, zabiera kartę na spód swojego stosika. Gra kończy się, gdy wszystkie karty ze środka stołu zostaną rozegrane. Gracze przeliczają swoje karty. Wygrywa ten, kto ma ich najwięcej.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...